Arrangør av lokale, nasjonale og internasjonale løp

Kunstløp en flott idrett med mange muligheter
Skøyteglede med lokale eliteutøvere
Kunstløp på høyt nivå - vi har plass til flere
Hva med å prøve Roller Derby ?
Inline - skøyteløping også om sommeren

Kontakt oss
Påmelding

Vel blåst funksjonærer

Publisert: 22.10.2012

 

 

 

 

Takk for en flott gjennomføring av NC-2 i helgen. Det gikk meget bra og det var mye skryt å få om gjennomføringen fra overdommere og teknisk delegert fra NSF .


Resultat NC2-12

Publisert: 21.10.2012

 Her er de samlede resultatene fra Norgescup 2

 

Lørdag        
Kvinner Junior 500m      
1   Martine Ripsrud Stange SK / NSF Region Innland 42.20
2   Anne Gulbrandsen Eidsvold-turn\NSF Region Innla 42.37
3   Sofie Karoline Haugen Sandefjord Skøiteklub 42.65
10   Live Tingvik Haave Sandnes SK 45.45
Kvinner Senior 500m      
1   Rikke Jeppsson Nesodden IF 42.39
2   Nille Faleide Gol IL 42.78
3   Hilde Røgeberg Pedersen Geithus IL 42.90
6   Marit Fjellanger Bøhm Stavanger SK 43.99
Menn Senior 500m      
1   Even Johansen Hamar IL 37.07
2   Kjetil Stiansen Aktiv SK 37.44
3   Simen Kroken Aktiv SK 37.54
8   Sindre Henriksen Stavanger SK 38.62
14   Sindre Hofsøy Mollan Stavanger SK 39.02
16   Håvard Leknes Stavanger SK 39.29
22   Aksel Munthe Stavanger SK 40.80
Kvinner Junior 1000m      
1   Marte Vatn Sportsklubben Falken 1.25.72
2   Martine Lilløy Bruun Sandefjord Skøiteklub 1.29.44
3   Live Tingvik Haave Sandnes SK 1.31.20
Menn Senior 1000m      
1   Kjetil Stiansen Aktiv SK 1.13.25
2   Fredrik van der Horst Tønsberg Turn 1.13.71
2   Even Johansen Hamar IL 1.13.71
9   Håvard Leknes Stavanger SK 1.16.43
17   Aksel Munthe Stavanger SK 1.20.98
Kvinner Senior 1500m      
1   Camilla Farestveit Bergen SK 2.08.60
2   Marit Fjellanger Bøhm Stavanger SK 2.09.86
3   Henriette Lilløy Bruun Sandefjord Skøiteklub 2.21.44
Menn Senior 3000m      
1   Tormod Bjørnetun Haugen Sandefjord Skøiteklub 3.57.51
2   August Teodor Haugen Sandefjor Skøiteklub 4.01.53
3   Martin Bjertnes Geithus IL 4.02.68
5   Sindre Henriksen Stavanger SK 4.04.70
8   Sindre Hofsøy Mollan Stavanger SK 4.13.00
Søndag        
Kvinner Junior 500m      
1   Anne Gulbrandsen Eidsvold-turn\NSF Region Innla 42.18
2   Martine Ripsrud Stange SK / NSF Region Innland 42.32
3   Martine Lilløy Bruun Sandefjord Skøiteklub 44.07
4   Live Tingvik Haave Sandnes SK 45.20
Menn Senior 500m      
1   Even Johansen Hamar IL 37.49
2   Kjetil Stiansen Aktiv SK 37.53
3   Simen Kroken Aktiv SK 37.79
12   Aksel Munthe Stavanger SK 40.47
Kvinner Senior 1000m      
1   Camilla Farestveit Bergen SK 1.24.35
2   Marit Fjellanger Bøhm Stavanger SK 1.25.00
3   Rikke Jeppsson Nesodden IF 1.25.67
Menn Senior 1500m      
1   Kjetil Stiansen Aktiv SK 1.52.14
2   Fredrik van der Horst Tønsberg Turn 1.52.56
3   Einar Døving Agdestein Asker SK 1.53.35
9   Sindre Henriksen Stavanger SK 1.55.14
10   August Teodor Haugen Sandefjor Skøiteklub 1.55.53
11   Håvard Leknes Stavanger SK 1.55.94
13   Sindre Hofsøy Mollan Stavanger SK 1.56.30
Kvinner Junior 3000m      
1   Sofie Karoline Haugen Sandefjord Skøiteklub 4.33.77
2   Marte Vatn Sportsklubben Falken 4.41.25
3   Inga Anne Vasaasen Stange SK / NSF Region Innland 4.43.75
8   Live Tingvik Haave Sandnes SK 5.04.14
9   Merethe Tvedt Asker SK 5.12.16
10   Thea Vestrheim Skavhellen Fana IL 5.14.62
Kvinner Senior 3000m      
1   Camilla Farestveit Bergen SK 4.29.06
2   Marit Fjellanger Bøhm Stavanger SK 4.32.64
Menn Senior 5000m      
1   Fredrik van der Horst Tønsberg Turn 6.47.67
2   Tormod Bjørnetun Haugen Sandefjord Skøiteklub 6.49.00
3   August Teodor Haugen Sandefjor Skøiteklub 6.58.76
7   Sindre Henriksen Stavanger SK 7.04.66
10   Håvard Leknes Stavanger SK 7.08.52
 


Resultatlister Norgescup-2.pdf


Resultat NC2 Parvis m rundetider.pdf

 

   

Fredrik van der Horst vant 5000 m

Publisert: 21.10.2012

 
 
Fredrik v.d. Horst

Fredrik van der Horst vant 5000 m med tiden 6.47.67 i Sørmarka Arena. Vår beste mannlige lokale løper på distansen ble Sindre Henriksen fra Stavanger Skøyteklubb med tiden 7.04.66.

Marit Fjellanger Bøhm fikk en flott 2. plass med tiden 4.32.64 på 3000 m og Live Tingvik Haave med ny personlig rekorder på denne samme distansen. Håvard Leknes, Sindre Hofsøy Mollan og Axel Munthe fra SSK deltok også under Norgescup 2 på alle distanser, men noe ned på resultatlistene.

Det ble satt 14 personlige rekorder under ellers bra forhold lørdag og søndag i hallen.


Camilla Farestviet vant 3000 m

Publisert: 21.10.2012

Camilla Farestveit  fra Bergen SK vant med tiden 4.29.06. Camilla vant også gårdagens 1500 m.

Marit Fjellanger Bøhm kom inn på tiden 4.32.64 og fikk en fin 2. plass.

Se mer fra løpene

   

Kjetil Stiansen fra Aktiv SK vant 1500 m

Publisert: 21.10.2012

Dagens 1500 m ble vunnet av Kjetil Stiansen med tiden 1.52.14.

Vår beste lokale løper ble Sindre Henriksen fra SSK som kom inn på en 9. plass med tiden 1.55.14.

Se mer fra løpene

   

Even Johansen vant dagens 500 m

Publisert: 21.10.2012

Even Johansen vant dagens 500 m på tiden 37.49.

Dagens beste lokale løper ble Axel Munthe fra Stavanger Skøyteklubb på tiden 40.47.

Se mer fra løpene 

   

Anne Gulbrandsen vant dagens 500 m

Publisert: 21.10.2012

Ny dag i Norgecup 2 og vinner av dagens 500 m ble Anne Gulbrandsen på tiden 42.18.

Live Tingvik Haavik fra Sandnes Skøyteklubb kom inn på en 4. plass med tiden 45.20

Se mer fra løpene

 

   

Tormod Bjørnetun Haugen vant 3000 m

Publisert: 20.10.2012

Vi gratulerer Tormod med seieren på 3000 m i Sørmarka Arena, Stavanger.

Tormod gikk inn på tiden 3.57.51 og var 4.02 forann  August Teodor Haugen som fikk tiden 4.01.53.

Vårt beste lokale håp ble Sindre Hofsøy Mollan SSK som gikk på tiden 4.13.00.

Se mer fra løpene

 
  Tormod Bjørnetun Haugen

Les mer

Camilla Farestveit vant 1500 m

Publisert: 20.10.2012

 

Camilla Farestveit Bergen SK vant 1500 m i Norgessupen for kvinner i Sørmarka Arena denne helgen.

Camilla kom i mål på tiden 2.08.60 som var noe raskere enn Marit Fjellanger Bøhm som fikk en flott andre plass med tiden 2.09.86.

 Camilla Farestveit   Marit Fjellanger Bøhm 
 
 

Les mer

Kjetil Stiansen Aktiv SK vant 1000 m

Publisert: 20.10.2012

Senior løper Kjetil Stiansen vant 1000 m med tiden 1.13.25.

Våre beste lokale løpere Håvard Leknes SSK kom inn på tiden 1.16.54 og Axel Munthe SSK på tiden 1.20.98.

   

Les mer

Rikke Jeppsson fra Nesodden IF vant 1000 m

Publisert: 20.10.2012

 

Rikke Jeppson vant kvinnens 1000 m med tiden 1.25.41 for senior.

Beste lokale løper ble Live Tingvik Haave med tiden 1.31.20 for junior.

   

Les mer

Even Johansen fra Hamar IL vant 500 m

Publisert: 20.10.2012

Even Johansen fra Hamar IL vant dagens 500 m i Sørmarka Arena under Norgesup 2 med tiden 37.07.

Sindre Henriksen fra Stavanger Skøyteklubb (SSK) ble vår beste lokale løper med tiden 38.62.

Andre lokale løpere er Sindre Hofsøy Molland SSK 39.02, Håvar Leknes SSK, Aksel Munthe SSK 40.80

   

Les mer

Martine Ripsrud fra Stange SK vant 500 m

Publisert: 20.10.2012

Junior løper Martine Ripsrud fra Stange Skøyteklubb vant 500 m under Norgescup 2 i Sørmarka Arena med tiden på 42,20.

Senior løper Marit Fjellanger Bøhm fra Stavanger Skøyteklubb kom inn på tiden 43,99 og dermed en 13. plass samt at junior løper Live Tingvik Haave fra Sandnes Skøyteklubb kom inn på tiden 45,45 og en 16 plass.

   

Les mer

Startliste og tidskjema

Publisert: 19.10.2012

Norges Cup 2 starter lørdag kl 10.00
Det er 87 løpere som deltar fra 29 forskjellige klubber i Norge.

På programmet finner du
500m Kvinner og Menn
1000m Kvinner og Menn
1500m Kvinner
3000m Menn

Gå direkte til Startlisten

Gå direkte til Tidskjema


Tidskjema NC2-12

Publisert: 19.10.2012


Les mer

NC2 - Trening starter kl 16.00 fredag

Publisert: 18.10.2012

Trening starter kl.16:00 på fredag. Shuttlebussen fra hotellet vil ikke starte tidligere en 16.45.

OBS. Trening fra kl 11.00 - 12.30 på fredag vil gå som planlagt.


Preparering av 400m banen på torsdag

Publisert: 16.10.2012

I forbindelse med Norges Cup denne helgen så vil 400m banen være stengt for publikum og trening fra kl 14.00 på torsdag.

Trening på torsdagkveld utgår!

Fredag kl 11.00 vil banen være åpen igjen for trening.


Påmeldingslisten til Norges cup

Publisert: 14.10.2012

Se påmeldingslisten til Norges Cup kommende helg "Deltakerliste"

Vennligst send endringer/justeringer til pamelding@rogalandskoytekrets.no

Etterpåmelding vil være mulig mot dobbel startavgift.
Gå inn på denne linken for og melde deg på


Meny NC2-12

Publisert: 09.10.2012


NC reglement 2012/2013

Publisert: 09.10.2012

Link til NSF regelverk


Deltaker og Start -liste NC2-12

Publisert: 09.10.2012


Les mer

Program NC2-12

Publisert: 09.10.2012

 
Program NC-2
Sørmarka Arena  20.-21. oktober 2012

 

Torsdag 18.10.2012 

kl 14.00 - 

Stenging av 400m banen for preparering

 

Fredag 19.10.2012

Kl.11:00 – 12:30

 

400m banen åpen for trening

Kl.16:45 -

Shutlebuss fra hotellet til Sørmarka Arena

Kl.16:00 – 21:00

400m banen åpen for trening aktive

Kl.18:00

Trekning i Sørmarka Arena, sekretariatet

Ca Kl. 19:00

Startliste presenteres i Sørmarka Arena – mezzaninen.
Lister til lagledere osv. kan deles ut når kopiering er ferdig fra ca. kl. 19:30. Listene presenteres på RSK web og distribueres også til Rica Forum

Sørmarka Arena:  
Løpere, trenere, ledere, dommere og funksjonærer går gratis i hallen -akkrediteringsbevis utdeles av RSK. Andre må løse billetter på vanlig måte.

Lørdag 20.10.2012

Kl.07:00

Frokosten åpen på Rica Forum fra kl. 7

Kl.07:45

Shutlebuss fra hotellet starter, prioritet ved oppmøte i henhold til antatt starttid

Kl.08:30 - 09:30

400m banen åpen for trening aktive

Kl.08:30 -

Sekretariatet åpent

Kl.09:00

Lagledermøte på Mezzaninen ved kafeen. Utdeling av akkreditering for lagledere, trenere og løpere

Kl.09:55

Prøvepar 500 m

Kl.10:00

Stevne start første dag.
500 m Kvinner
500 m Menn
1000 m Kvinner
1000 m Menn
1500 m Kvinner*
3000 m Menn*
* Tentativ kvartettstart

 

Se oppslag og egne sider for deltakerlister, startlister og resultatlister når de er klare.

 

 

 

Premiering:
500 m Kvinner
500 m Menn
1000 m Kvinner
1000 m Menn
1500 m Kvinner
3000 m Menn
Premier kan hentes i Skøytebutikken så snart offisielle resultatlister for den enkelte distanse foreligger.       

Kl.15:00 (ca. tid)

Stevnet ferdig første dag, (ca. tid, kun veiledende)

Kl.15:30 (ca. tid)

Trekning for søndagens distanser. Lister kan hentes ved sekretariatet (ved tidtakerbu) så snart kopiering er ferdig. Listene presenteres på RSK web og distribueres  også til Rica Forum.

 

Søndag 21.10.2012

Kl.07:00

Frokosten åpen på Rica Forum fra kl. 7

Kl.07:45

Shutlebuss fra hotellet starter, prioritet ved oppmøte i henhold til antatt starttid

Kl.08:30 - 09:30

400m banen åpen for trening aktive

Kl.08:30 -

Sekretariatet åpent

Kl. 09:00

Lagledermøte på Mezzaninen ved kafeen

Kl. 09:55

Prøvepar 500 m

Kl. 10:00

Stevne start andre dag.
500 m Kvinner
500 m Menn
1000 m Kvinner
1500 m Menn*
3000 m Kvinner*
5000 m Menn*
* Tentativ kvartettstart

 

Se oppslag og egne sider for deltakerlister, startlister og resultatlister når de er klare.

 

Premiering:
500 m Kvinner
500 m Menn
1000 m Kvinner
1500 m Menn
3000 m Kvinner
5000 m Menn
Premier kan hentes i Skøytebutikken så snart offisielle resultatlister for den enkelte distanse foreligger.

Kl.15:00 (ca. tid)

Stevnet ferdig andre dag, (ca. tid kun veiledende)

 

Følgende er oppnevnt av NSF for NC-2:

Overdommere:

Roar Eriksen (Menn)
Jostein Aspelund (Kvinner)

90627837
95237890

Assisterende
Overdommere:

Thor Flikkerud (Menn)
Roald Farestveit (Kvinner)

40412440
48099494

Startere:

Starterkurs

 

Teknisk delegert:

Knut Arthur Olsen

98231637

Telefonnummer shutlebuss:

Johnny

45866810

Kontaktperson RSK:

Knut B. Carlsen:
epost - knut.b.carlsen@applysorco.no

97516710

Mediakontakt:

Tor Helge Hetland

90899447

Reglement for Norges Cup se her:
http://www.n-s-f.no/filarkiv/nc/2013/nc_reglement_2013.pdf

Kalender for åpningstidene i Sørmarka Arena, 400m banen,  se her:
http://www.sormarka-arena.com (Lengdeløp)


Funksjonærliste NC2

Publisert: 09.10.2012


Les mer