Inline - skøyteløping også om sommeren

Arrangør av lokale, nasjonale og internasjonale løp

Kunstløp en flott idrett med mange muligheter
Skøyteglede med lokale eliteutøvere
Kunstløp på høyt nivå - vi har plass til flere

Kontakt oss
Påmelding

Fredrik van der Horst vant 5000 m

Publisert: 21.10.2012

 
 
Fredrik v.d. Horst

Fredrik van der Horst vant 5000 m med tiden 6.47.67 i Sørmarka Arena. Vår beste mannlige lokale løper på distansen ble Sindre Henriksen fra Stavanger Skøyteklubb med tiden 7.04.66.

Marit Fjellanger Bøhm fikk en flott 2. plass med tiden 4.32.64 på 3000 m og Live Tingvik Haave med ny personlig rekorder på denne samme distansen. Håvard Leknes, Sindre Hofsøy Mollan og Axel Munthe fra SSK deltok også under Norgescup 2 på alle distanser, men noe ned på resultatlistene.

Det ble satt 14 personlige rekorder under ellers bra forhold lørdag og søndag i hallen.


Live Tingvik Haave ny personlig rekord

Publisert: 21.10.2012

Live Tingvik Haave fra Sandnes Skøyteklubb satt ny personlig rekord på 3000 m under Norgescup 2 i Sørmarka Arena med tiden 5.04.14.

Vi gratulerer Live med den fremgangen hun har hatt !

Live sammen med Marit Fjellanger Bøhm er to jenter som har gjort det bra den senere tiden og er en styrke for den satsningene som gjøres i Rogaland skøytekrets av klubbene Stavanger og Sandnes Skøyteklubb.

 
    Live Tingvik Haave

Camilla Farestviet vant 3000 m

Publisert: 21.10.2012

Camilla Farestveit  fra Bergen SK vant med tiden 4.29.06. Camilla vant også gårdagens 1500 m.

Marit Fjellanger Bøhm kom inn på tiden 4.32.64 og fikk en fin 2. plass.

Se mer fra løpene

   

Kjetil Stiansen fra Aktiv SK vant 1500 m

Publisert: 21.10.2012

Dagens 1500 m ble vunnet av Kjetil Stiansen med tiden 1.52.14.

Vår beste lokale løper ble Sindre Henriksen fra SSK som kom inn på en 9. plass med tiden 1.55.14.

Se mer fra løpene

   

Even Johansen vant dagens 500 m

Publisert: 21.10.2012

Even Johansen vant dagens 500 m på tiden 37.49.

Dagens beste lokale løper ble Axel Munthe fra Stavanger Skøyteklubb på tiden 40.47.

Se mer fra løpene 

   

Anne Gulbrandsen vant dagens 500 m

Publisert: 21.10.2012

Ny dag i Norgecup 2 og vinner av dagens 500 m ble Anne Gulbrandsen på tiden 42.18.

Live Tingvik Haavik fra Sandnes Skøyteklubb kom inn på en 4. plass med tiden 45.20

Se mer fra løpene

 

   

Tormod Bjørnetun Haugen vant 3000 m

Publisert: 20.10.2012

Vi gratulerer Tormod med seieren på 3000 m i Sørmarka Arena, Stavanger.

Tormod gikk inn på tiden 3.57.51 og var 4.02 forann  August Teodor Haugen som fikk tiden 4.01.53.

Vårt beste lokale håp ble Sindre Hofsøy Mollan SSK som gikk på tiden 4.13.00.

Se mer fra løpene

 
  Tormod Bjørnetun Haugen

Les mer

Camilla Farestveit vant 1500 m

Publisert: 20.10.2012

 

Camilla Farestveit Bergen SK vant 1500 m i Norgessupen for kvinner i Sørmarka Arena denne helgen.

Camilla kom i mål på tiden 2.08.60 som var noe raskere enn Marit Fjellanger Bøhm som fikk en flott andre plass med tiden 2.09.86.

 Camilla Farestveit   Marit Fjellanger Bøhm 
 
 

Les mer

Kjetil Stiansen Aktiv SK vant 1000 m

Publisert: 20.10.2012

Senior løper Kjetil Stiansen vant 1000 m med tiden 1.13.25.

Våre beste lokale løpere Håvard Leknes SSK kom inn på tiden 1.16.54 og Axel Munthe SSK på tiden 1.20.98.

   

Les mer

Rikke Jeppsson fra Nesodden IF vant 1000 m

Publisert: 20.10.2012

 

Rikke Jeppson vant kvinnens 1000 m med tiden 1.25.41 for senior.

Beste lokale løper ble Live Tingvik Haave med tiden 1.31.20 for junior.

   

Les mer

Even Johansen fra Hamar IL vant 500 m

Publisert: 20.10.2012

Even Johansen fra Hamar IL vant dagens 500 m i Sørmarka Arena under Norgesup 2 med tiden 37.07.

Sindre Henriksen fra Stavanger Skøyteklubb (SSK) ble vår beste lokale løper med tiden 38.62.

Andre lokale løpere er Sindre Hofsøy Molland SSK 39.02, Håvar Leknes SSK, Aksel Munthe SSK 40.80

   

Les mer

Martine Ripsrud fra Stange SK vant 500 m

Publisert: 20.10.2012

Junior løper Martine Ripsrud fra Stange Skøyteklubb vant 500 m under Norgescup 2 i Sørmarka Arena med tiden på 42,20.

Senior løper Marit Fjellanger Bøhm fra Stavanger Skøyteklubb kom inn på tiden 43,99 og dermed en 13. plass samt at junior løper Live Tingvik Haave fra Sandnes Skøyteklubb kom inn på tiden 45,45 og en 16 plass.

   

Les mer